Problem łysienia
Łysienie to problem, z którym boryka się duża część społeczeństwa. O ile wypadanie od 50 do 100 włosów dziennie to norma uważana za zdrowy cykl mieszka włosowego, o tyle wiele osób pozostawia na swoich szczotkach do włosów czy poduszkach ich większe ilości, które mogą być alarmujące. Pomimo tego, że proces łysienia jest długotrwały i potrafi ciągnąć się od 15-25 lat, warto zareagować w odpowiednim czasie i nie czekać z podejmowaniem kroków hamujących tę dolegliwość. Wszystko po to, aby zapobiec późniejszym konsekwencjom, które mogą być nieodwracalne.
Jak łysiejemy?
Problem łysienia dotyczy przede wszystkim mężczyzn – u kobiet występuje on rzadziej. Łysienie androgenowe, czyli typ łysienia, który dotyczy aż 87 % przedstawicieli płci męskiej, wynika z nadreaktywności receptorów androgenów znajdujących się przy mieszkach włosowych. Takie schorzenie jest uwarunkowane genetycznie i z wiekiem może się nasilać. Pomimo tego, że występuje przede wszystkim wśród mężczyzn, łysienie androgenowe może pojawić się również u przedstawicielek płci pięknej. W przypadku kobiet bardziej popularnym typem łysienia jest łysienie telogenowe, które występuje przeważnie po ciąży, jako rezultat intensywnych diet lub konsekwencja stosowania antykoncepcji. Poza wypadaniem włosów procesowi mogą towarzyszyć ból, pieczenie oraz swędzenie skóry głowy.
Możliwymi przyczynami łysienia u kobiet mogą być także nadpodaż hormonu męskiego, czyli testosteronu lub niedobór hormonu żeńskiego – estrogenu. Czynnikami mającymi porównywalny wpływ na obie płcie jest permanentny stres, który obecny w naszym życiu może w dużej mierze być głównym odpowiedzialnym za problem z wypadaniem włosów. Wskazywanymi przez lekarzy przyczynami są również nieprawidłowo zbilansowana dieta, niewłaściwa pielęgnacja włosów (np. niedomywanie skóry głowy, szarpanie włosów przy ich czesaniu) czy choroby, których pierwszym z objawów może być nadmierne wypadanie włosów.
Biokap Anticaduta
Kiedy zauważymy, że nasze włosy utraciły blask oraz jest ich mniej, warto spróbować powalczyć o przywrócenie im zdrowia. Szampon na wypadanie włosów – Biokap Anticaduta – to produkt mający za zadanie wzmocnić cebulki włosowe, które uległy osłabieniu wskutek czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych. Rewolucyjna formuła składa się z substancji posiadających właściwości, które przyczyniają się do hamowania działania enzymu 5 alfa – reduktazy.
Składniki
Głównymi składnikami szamponu na wypadanie włosów – Biokap Anticaduta – są wyciągi pozyskiwane z:
- palmy sabałowej oraz pestek dyni – hamujące wypadanie włosów,
- bambusa bogatego w krzem – regenerujące włosy,
- winorośli oraz rośliny Olax dissitiflora – poprawiające cyrkulację skóry głowy,
- chiny, która występuje w klimacie międzyzwrotnikowym – wzmacniające cebulki włosowe,
- mięty, olejku z drzewa herbacianego oraz olejku z rozmarynu – odświeżające oraz oczyszczające skórę głowy,
- pokrzywy – regulujące gospodarkę wodno – tłuszczową głowy,
- krwawnika, chmielu, malwy – nawilżające włosy oraz ochraniające ich powłokę,
- kokosa – sprawiające, że mycie włosów odbywa się w delikatnym środowisku.
Działanie
Łagodna formuła szamponu sprawia, że włosy regenerują się, a w konsekwencji powraca ich blask oraz elastyczna struktura. Ponadto, dzięki składnikom roślinnym pochodzącym z upraw organicznych, skóra głowy odzyskuje siły. Na skutek tego nowe cebulki włosowe rosną szybciej oraz są zdrowsze i silniejsze, a ich wypadanie ulega zauważalnej redukcji.
Skuteczny zestaw na wypadające włosy
Naturalny szampon do włosów wypadających Biokap Anticaduta to pierwszy etap przygotowujący oczyszczoną skórę do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dopełnieniem kuracji przeciw wypadaniu włosów jest Lotion Anticaduta, który dzięki skoncentrowaniu składników aktywnych, przynosi efekty w przypadku osłabienia, wypadania oraz przerzedzania się naszych włosów. Dzięki bezsilikonowej formule nie zawierającej również PEG, SLS oraz parabenów skóra głowy dostaje dodatkowe impulsy do wzrostu włosów. Lotion stosowany równoległe z szamponem z tej samej serii gwarantuje szybszy i efektywniejszy proces odbudowy cebulek włosowych.